ART / Etchings etc / Etching 16165091
*
nr 1616 5091
ETCHING
unidentified artist. Bird, coloured. Image dimensions: 22x18 cm, outer dimensions including frame: 34x28,
Oidentifierad konstnär. Fågel, kolorerad. Bildmått: 22x18 cm, yttermått inklusive ram: 34x28 cm. Ej signerad
Estimate:
300
Sold:
SEK 700
Auction date:
Monday April 29 2024
at 18:11:03
- Bid history
Time
Bidder
Bid
23/4 09:39:53
1
100 kr
23/4 17:57:07
2
150 kr
23/4 20:37:15
3
200 kr
24/4 12:22:20
4
250 kr
24/4 18:13:31
2
300 kr
24/4 22:49:12
5
350 kr
24/4 22:52:18
2
500 kr
25/4 09:05:42
1
600 kr
25/4 10:02:54
2
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv etsning etsningar fågel fågelmotiv fåglar grafik kolorerad
-
1014 ETCHING
Anders Zorn (1860-1920), Sweden. 1897. Signerad me..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:14
-
1011 ETCHING
Anders Zorn (1860-1920), Sweden. Signed, "Lavards ..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:22
-
9032 DRY POINT
Gunnar Norrman (b. 1912), Sweden. Signed, dated -1..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:56
*
ETCHING
nr 1616 5091
ETCHING
unidentified artist. Bird, coloured. Image dimensions: 22x18 cm, outer dimensions including frame: 34x28,
Oidentifierad konstnär. Fågel, kolorerad. Bildmått: 22x18 cm, yttermått inklusive ram: 34x28 cm. Ej signerad
Estimate: | 300 |
---|---|
Sold: | SEK 700 |
Auction date: |
Monday April 29 2024 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
23/4 09:39:53 | 1 | 100 kr |
23/4 17:57:07 | 2 | 150 kr |
23/4 20:37:15 | 3 | 200 kr |
24/4 12:22:20 | 4 | 250 kr |
24/4 18:13:31 | 2 | 300 kr |
24/4 22:49:12 | 5 | 350 kr |
24/4 22:52:18 | 2 | 500 kr |
25/4 09:05:42 | 1 | 600 kr |
25/4 10:02:54 | 2 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv etsning etsningar fågel fågelmotiv fåglar grafik kolorerad
-
1014 ETCHING
Anders Zorn (1860-1920), Sweden. 1897. Signerad me..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:14 -
1011 ETCHING
Anders Zorn (1860-1920), Sweden. Signed, "Lavards ..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:22 -
9032 DRY POINT
Gunnar Norrman (b. 1912), Sweden. Signed, dated -1..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:56